Корзина
71 отзыв
Надежный продавец Prom.ua
+38094-710-46-64
УкраинаКиевПроспект Соборности, 2/1 (самовывоза нет, доставка НП)
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
Корзина
Онлайн-аптека Badavit

За якими ознаками швидко визначити, що у вас глисти

За якими ознаками швидко визначити, що у вас глисти

Перелік основних симптомів, які свідчать про те, що у вас є глисти.

Найчастіше люди заражаються круглими черв'яками-паразитами або гельмінтами, а ще аскаридами, лямбліями, плоскими черв'яками і т. д. Головна ознака, що ви заразилися паразитами: ви починаєте нестримно худнути. Ну а оскільки небезпечні сусіди виділяють відходи життєдіяльності, то вони отруюють наш організм - у людини з'являються нудота, блювота, розлад ШКТ, болі в животі, запаморочення.

Окрім цього, заражений може відчувати свербіж в задньому проході і виявляти у себе ущільнення під шкірою, висипання і підвищення температури. Яйця гельмінтів найчастіше потрапляють в організм через брудні руки, а також немиті овочі і фрукти, через погано оброблені термічним способом рибу або м'ясо. Для того, щоб позбавитися від паразитів, потрібні комплексна терапія і термінове звернення до лікаря.

Що таке гельмінтоз

Гельмінтоз - це різновид паразитарного захворювання. Є таке вираження серед медиків – “Ми живемо у червивому світі" - і це так. Гельмінти людини - це круглі і плоскі черв'яки. До плоских відносяться стрічкові гельмінти (цестоди) і сисуни (трематоди).

Аскаридоз. Збудником є великі гельмінти від 15 до 45 см в довжину, до 6 мм завширшки. Це один з найпоширеніших гельмінтозів на земній кулі. Личинки черв'яка подорожують по організму, потрапляючи в печінку і легені, звідки пересуваються в трахею і глотку. А потім із слиною потрапляють в тонкий кишечник. У людини через зараження цими глистами можуть бути такі ознаки, як болі в животі, нудота, закреп, стомлюваність. В деяких випадках з'являється навіть кишкова непрохідність.

Ентеробіоз. Збудник гострик. Гельмінт сам маленький, завдовжки від 2 до 13 мм, завтовшки до 0,5 мм. Найбільша ураженість цим черв'яком відзначається у дітей. Дорослі особини мешкають в товстому кишечнику. Переміщаючись разом з фекальними масами, вони потрапляють в пряму кишку, виповзають через задній прохід назовні. Можуть виявитися на стегнах, нижній частині спини і в піхві. Частий симптом - це свербіж. У найбільш важких випадках свербіж призводить до безсоння, знижує працездатність, викликає невротичний стан.

Дифіллоботріоз - стрічковий глист з роду цестод сімейства стрічкових. Людина заражається гельмінтом внаслідок споживання погано приготованої або сирої риби. Це найдовший паразит, він може досягати 12 метрів в довжину.

Теніоз. Збудник ціп'як свинячий. Це гельмінт завдовжки до 2 метрів. Голівка глиста має чотири присоски і два ряди крюків. Остаточним хазяїном цього глиста є людина, а проміжними - свині, кабани, собаки і кішки. Заражається людина черв'яком через шлунково-кишковий тракт, прийнявши в їжу сире і недостатньо термічно оброблене м'ясо.

Симптоми: алергія, запаморочення, болі в животі від маловиражених ниючого характеру до переймоподібних, неприємні відчуття в області кишечника, відрижка.

 

КАТАЛОГ ПРЕПАРАТІВ ВІД ПАРАЗИТІВ

 

Проте, якщо людина є проміжним хазяїном, розвивається цистицеркоз (у м'язовій і сполучній тканинах накопичуються цистицерки - інвазивні личинки), при якому перебіг хвороби украй важкий. Цистицерки можуть локалізуватися в центральній нервовій системі, скелетній мускулатурі, очах, серці. У найбільш важкій формі хвороба протікає, коли паразит оселяється в шлуночках і субарахноїдальному просторі мозку.

Страшні глисти і самі по собі, і наслідками: виснажений паразитами організм може "підхопити" попутно ще масу хвороб, приміром, якщо глистова інвазія була тривалою, наростає інтоксикація продуктами метаболізму глистів. Через це знижується імунітет, і можуть приєднатися вірусні і бактеріальні інфекції. Крім того, така людина може захворіти туберкульозом, тому що ризик зараження мікобактеріями стає в два-три рази вище.

Профілактика та обстеження

Якщо у вас або вашої дитини з'явилися симптоми, що насторожують, не треба займатися самолікуванням, звертайтеся до терапевта. Адже різновидів паразитів багато, і не факт, що почутий або порекомендований вам препарат допоможе, а не зашкодить.

Для початку паразита треба діагностувати. Для цього використовуються два види лабораторних аналізів. По-перше, слід здати копрограму - це аналіз калу на паразитів. Якщо він виявляється негативним, але підозра на наявність глистів все одно є, необхідно провести серологічну діагностику. Її суть полягає у визначенні антитіл в сироватці крові.

Перш за все, щоб не допустити зараження і подальшого розвитку захворювання, необхідно дотримуватися запобіжних заходів:

 • вживати тільки ту їжу, в якості якої ви впевнені;
 • вживати для пиття тільки гарантовано безпечну воду і напої (питна вода і напої у фабричній упаковці, кип'ячена вода).
 • не можна вживати лід, приготований з сирої води;
 • м'ясо, риба, морепродукти повинні обов'язково піддаватися термічній обробці;
 • бажано не користуватися послугами місцевих підприємств громадського харчування і не пробувати незнайомі продукти, не купувати їжу на ринках і лотках, не пробувати частування, приготовані місцевими жителями;
 • в разі необхідності купувати продукти в фабричній упаковці в спеціалізованих магазинах;
 • овочі та фрукти мити безпечною водою і обдавати окропом;
 • перед їжею слід завжди ретельно мити руки з милом;
 • при купанні у водоймах і басейнах не допускати попадання води в рот;
 • з метою захисту від укусів комах рекомендується застосовувати засоби, що відлякують і знищують комах (репеленти та інсектициди), а також в приміщеннях обов'язково встановлювати сітки на вікна та двері;
 • якщо у вас є тварини, обов'язково їх треба лікувати від глистів за призначенням ветеринарного лікаря.

Дотримання цих правил не дає стовідсоткової гарантії безпеки, але ці заходи обережності значно знижують вірогідність інфікування глистами. Якщо ви хочете бути впевнені в тому, що паразити обійшли вас стороною, здайте аналіз калу на глисти. Попередити хворобу значно дешевше, ніж її вилікувати.

 

КАТАЛОГ ПРЕПАРАТІВ ВІД ПАРАЗИТІВ

Другие статьи